KD Nuorten alueellisesta toiminnasta vastaa 12 piirijärjestöä, jotka toimivat joka puolella Suomea. Piirijärjestöjen aluejako noudattelee Suomen sdfsfasdgavaalipiirijakoa. Nuorisopiirin toiminta on oiva ja matalan kynnyksen tapa lähteä mukaan KD Nuorten toimintaan.

Alta löydät aktiivisten nuorisopiirien yhteystiedot! Eikö alueeltasi löydy aktiivista KD Nuorten toimintaa? Ole yhteydessä kdnuoret@kdnuoret.fi ja katsotaan asiaa tarkemmin.  

Hämeen KD Nuoret 

hameen@kdnuoret.fi
puheenjohtaja Janne Bröijer

Helsingin KD Nuoret

helsingin@kdnuoret.fi
puheenjohtaja Krista Lyyränen

Kaakkois-Suomen KD Nuoret

kaakkois-suomen@kdnuoret.fi
vastuuhenkilö Annika Lyytikäinen

Pirkanmaan KD Nuoret

pirkanmaan@kdnuoret.fi
puheenjohtaja Ami Rinta-Valkama

Pohjanmaan KD Nuoret

pohjanmaan@kdnuoret.fi
puheenjohtaja Mikael Plomp

Savo-Karjalan KD Nuoret

savo-karjalan@kdnuoret.fi
puheenjohtaja Henriikka Kokkonen

Svenska ungdomkrets

kdnuoret@kdnuoret.fi
vastuuhenkilö Annika Lyytikäinen

Uudenmaan KD Nuoret

uudenmaan@kdnuoret.fi
puheenjohtaja Nelli-Maria Sarasmaa

Varsinais-Suomen KD Nuoret

varsinais-suomen@kdnuoret.fi
puheenjohtaja Joonas Holmén