KD Nuorten alueellisesta toiminnasta vastaa 12 piirijärjestöä, jotka toimivat joka puolella Suomea. Piirijärjestöjen aluejako noudattelee Suomen vaalipiirijakoa. Nuorisopiirin toiminta on oiva ja matalan kynnyksen tapa lähteä mukaan KD Nuorten toimintaan.

Alta löydät aktiivisten nuorisopiirien yhteystiedot! Eikö alueeltasi löydy aktiivista KD Nuorten toimintaa? Ole yhteydessä kdnuoret@kdnuoret.fi ja katsotaan asiaa tarkemmin.  

Hämeen KD Nuoret 

hameen@kdnuoret.fi

Helsingin ja Uudenmaan KD Nuoret

helsingin@kdnuoret.fi
puheenjohtaja Eemil Silventoinen

Kaakkois-Suomen KD Nuoret

kaakkois-suomen@kdnuoret.fi
vastuuhenkilö Annika Lyytikäinen

Pirkanmaan KD Nuoret

pirkanmaan@kdnuoret.fi
puheenjohtaja Jere Tuononen

Pohjanmaan KD Nuoret

pohjanmaan@kdnuoret.fi
puheenjohtaja Veera Männistö

Savo-Karjalan KD Nuoret

savo-karjalan@kdnuoret.fi
puheenjohtaja Henriikka Kokkonen

Svenska ungdomkrets

kdnuoret@kdnuoret.fi
vastuuhenkilö Annika Lyytikäinen

Varsinais-Suomen KD Nuoret

varsinais-suomen@kdnuoret.fi
puheenjohtaja Niko Kivimäki Wilders